Tudtad? 

A Teide 

- a Kanári-szigeteken, Tenerifén található, területileg La Orotava városának fennhatósága alá tartozik. 3718 méter magas csúcsa Spanyolország és az Atlanti-óceán legmagasabb pontja. Az óceáni alapzattól mérve magassága 7500 méter magas. Ezzel a Hawaii-szigeteket kivéve a legmagasabb vulkán a világon. Az UNESCO és a NASA statisztikái szerint a harmadik legmagasabb vulkáni struktúra a Földön. Az aktív, de szunnyadó vulkán, a világ harmadik legnagyobbika, legutóbb 1909-ben tört ki. 

El Hierro szigete

- Rejtő Jenő "Bradley Tamás visszaüt" c. regényének hősei (a hetedik fejezet végétől a kilencedik fejezet végéig) a Kanári-szigetek "Meridián-szigetén" időznek, mely mai nevén El Hierro szigete. "(...) olyan sziklás, hogy messze elkerüli minden vízijármű. Lakója nincs, néhány pálmán kívül nem terem rajta semmi. Három-négy évenként a sziget északi végén füstölgő kráter újabb lávaréteggel borítja be egyik parttól a másikig." El Hierro a maga 278 km²-es területével a Kanári-szigetek legnyugatibb tagja, és emellett a hét nagyobb sziget közül ez a legkisebb.  

San Cristóbal de la Laguna

- a szigetlakók röviden csak La Lagunának hívják. Ez a sziget második legnépesebb települése. Tenerife legszebb városának tartják, és kísértetiesen emlékeztet több latin-amerikai nagyvárosra, például Havannára Kubában, Limára Peruban vagy éppen Cartagenára Kolumbiában. A valóság az, hogy az említett nagyvárosokat La Lagunáról mintázták a spanyol hódítók. Tehát nem La Laguna emlékeztet Havannára, hanem Havanna La Lagunára.


Puerto De La Cruz

- Agatha Christie itt heverte ki - válását követő - depresszióját. 12 éves lányával, Rosalinddal és Charlotte Fischer titkárával érkezett a Kanári-szigetekre 1927. február 4-én. Puerto de la Cruz akkor még csak egy kis halászfalu volt. "A titokzatos kék vonat" című könyvének nagy részét a szigeten tartózkodva írta, valamint "A titokzatos Mr. Quin" c. könyve is Tenerife-i látogatásához kapcsolható. Tenerfie mai napig büszke Agatha Christie látogatására: tiszteletére Puerto de la Cruzban évente kerül megrendezésre  a Gyilkossági rejtélyfesztivál, melynek számos rendezvénye van; spanyol és az angol színházi előadások, könyvbemutatók,  zene és még angol tea-délutánokat is tartanak. 

La Gomera - El silbo

El silbo (spanyolul: "a fütty") eredetileg a guancsok, a Kanári-szigetek őslakóinak fütty-nyelve volt. Egyik variánsa azonban máig fennmaradt La Gomera szigetén.  A telepeseket gyakran hosszú és mély völgyek választották el, és a hangos kiabálás hosszú távon nem tűnt elég kielégítő megoldásnak. Az őslakosság már a 15. században eredményesen tudott védekezni fütty-nyelve segítségével a spanyol hódítók és kalózok elleni harcában. Azokat, akik a fütty-nyelvet használták és még ma is használják, Silbadores-nak hívják (a fütyülők). A spanyol polgárháború idején a fütyülőket a front mindkét oldalán bevetették üzenetek váltására. A fütty-nyelvet az UNESCO 1982-ben felvette a Világ Kulturális Örökségének listájára. 1999 szeptemberében a Kanári-Szigetek parlamentje La Gomera szigetén minden általános iskolában kötelezővé tette a Silbo oktatását, 1999 előtt válaszható tantárgy volt.


Santa Cruz de Tenerife

- 1797. július 22-én a Királyi Haditengerészet támadást indított Santa Cruz de Tenerife ellen, Horatio Nelson admirális vezetésével. A több mint kétszeres túlerővel indított támadás váratlan és hatalmas ellenállásba ütközött: a spanyolok 1700 fős védelme három nap alatt visszavonulásra késztette a 4000 fővel érkezett sereget, fájdalmas veszteségeket okozva a brit flottának. Maga Nelson admirális is olyan súlyosan megsérült a karján, hogy azt később amputálni kellett. Nelson admirális egy későbbi levelében úgy emlékezik, hogy  Tenerife volt a legszörnyűbb pokol, amit valaha is átélt - és nem csak a karjának elvesztése miatt. A britek soha többé nem próbálták meg elfoglalni Tenerife-t. 
Tenerife minden év július 25-én ünnepélyesen emlékezik meg győzelméről.