Garachico viharos és békés arcai
Néhány gondolat Tenerife-ről
...a mi szemszögünkből!
Tenerife-ről, Garachico-ról is sok leírás található útikönyvekben, internetes portálokon és blogokban, így a mi blogbejegyzéseink nem törekszenek sem a teljességre, sem az ismétlésre. Azt szeretnénk megmutatni, amilyennek ezt a csodálatos szigetet mi látjuk, amit számunkra jelent.
Amit Tenerife-ről általában érdemes nagyon komolyan venni - kedves barátunk megállapítását nem egészen szó szerint, de lényegét tekintve idézve -: "Tenerife nem csak egy sziget, amin van egy vulkán; ez a sziget - városain belül is található - útjainak meredekségével nem csak egy magamfajta alföldi srác elképzeléseit múlja felül...!" - és igen, ez így van: nem lehet eléggé hangsúlyozni a túracipő fontosságát sem azok számára, akik városnézésre, falulátogatásra adnák a fejüket - és miért ne tennék?! Hiszen gyönyörűek...!
Amivel bennünket a sziget elsősorban elbűvölt (a pálmafáin kívül!), az az a mozdulatlan, gigantikus erő, energia és melegség, ami a Teide-ből, a hegyekből, a szirtekből, a kövekből árad, miközben a szigetet körbeölelő, néha haragosnak tűnő óceán hullámai fáradhatatlanul csipkézik-kóstolgatják a sziget parti szikláit, meredekeit...
Az itt élők megtanulták tiszteletben tartani ezeket a hatalmas természeti erőket; a néhol szinte állandóan viharos erejű szél energiáját például az odatelepített szélerőművek erdejével aknázzák ki.
Garachico viharos arca
2018. novemberében az óceán kíméletlenül belekóstolt a Garachico városának parti (fő)útja mentén található üzletsorba is, miután - a képek tanúsága szerint - jelentős pusztítást végzett a XVIII. század elején történt vulkánkitörés lávafolyamai által kialakított partmenti természetes medencék köré épített strandok körül.
A viharos napok következtében kialakult állapotokra ma már szinte csak a strand kék kerítésén kifüggesztett képekből tájékozódhat az idelátogató turista, mert a helyreállítás szinte maradéktalanul megtörtént.
Garachico békés arca
A vulkáni medencék jelenlegi békéje néhány napfényben úszó, ragyogó képben: