17. La Montañeta - a varázserdő

2020.06.04

A túrázás szerelmeseinek - főként, akik szeretik a fenyőerdők tűlevekből szőtt szőnyegének friss illatát - szinte kötelező program ellátogatni La Montañeta fenyőerdeibe, ahol több túraútvonal közül választhatjuk ki az aktuális kondíciónknak legmegfelelőbbet. Mi az Arenas Negras felé vettük az irányt...

Ha felkészülten indulunk erdei túránkra, kellemes sétára számíthatunk. Tanácsos kényelmes sportcipőt és ruházatot választani, sapkát viselni, valamint a napégés elkerülése érdekében napvédőt használni. A túra megkezdése előtt be kell készítenünk egy üveg vizet és egy kis harapnivalót a hátizsákba! A telefonunk egy idő után elveszíti majd a kapcsolatot a külvilággal, de kárpótol majd a mély erdei csend és a csodálatos látvány.
A terület természetvédelmi terület, így egyetlen fenyőtűt sem szabad elmozdítani a helyéről! A tűzgyújtás az év legnagyobb részében (legfőképpen a nyári időszakban) szigorúan tilos. 

Az Arenas Negras felé (és más túra-útvonalak irányába is) jelzőtáblák segítik a biztonságos és kényelmes haladást, ezen kívül útközben a túraútvonalat jelző színek is eligazítják az esetleg elbizonytalanodó túrázót. Utunk során ámulatba ejt majd a változatos táj, a vulkáni kövek különös formái, a színek...

És mi az az Arenas Negras? A vulkán, melynek lávafolyása 1706. május 6-án eltemette Garachico-t és kikötőjét..., aztán az óceánba érve létrehozta a mai Garachico arculatát olyannyira meghatározó természetes medencéket.
A gyíkok neszezése, a méhek szorgos zümmögése a színes virágok szirmai között, a madárdal és a száraz tűlevelek zizegése a szélben és talpunk alatt varázslatos hangulatot teremt. És a meleg, ami a lávakövekből árad...! 

Az Arenas Negras természetvédelmi területén lakókocsi-park, ingyenes parkoló, gyermekjátszótér és sportterület, étkezőasztalok, padok, tűzrakóhely és ivóvíz biztosított. A vulkánhoz azonban tovább kell haladni... de ezt senki sem bánja! Erdei állatoktól nem kell tartanunk: Tenerife szigetén a legnagyobb méretű őshonos vadállat a nyuszi, de feleakkorára sem nő, mint a magyarországi mezei nyúl! Mérete inkább a sündisznóéra emlékeztet (sünikkel is találkozhatunk Tenerifén). E sétánk során csak gyíkokat láttunk...
A fotógalériákban található meseszép képek - kattintással - felnagyíthatóak!

A hatalmas fenyők ágait néhol szinte ősz konttyá dúsítja a szakállmoha

Lenyűgöző látvány - és napsütéses időben a fekete kövekből stílszerűen áradó hőség - fogadja a túrázót, amikor először megpillantja a "kis" vulkáni kúpot. Ha kigyönyörködtük magunkat, és továbbhaladunk a Chinyero lávakövei közt a Chinyero vulkán felé, útközben még a fenséges, 3718 méter magas Teidét is megcsodálhatjuk a fenyőfák csúcsai mögött...

Egy jó tanács kevésbé tapasztalt túrázóknak: bármennyire is fáradhatatlannak érezzük magunkat, ivóvizünk felét elfogyasztva érdemes visszafelé venni az irányt. Mi kb. 5 kilométer megtétele után (mely kb. 300 méteres szintkülönbséget jelentett)  fordultunk vissza, hogy búcsúzóul még egyszer megcsodáljuk a La Montañeta színpompás virágait, lávaköveit, fenyőtobozait, és elköszönjünk a lávaköveken melegedő gyíkoktól.
A különlegesen szépséges fenyves-túra jóleső fáradtsággal és csodaszép emlékekkel ajándékozza meg az idelátogató vendégeket.